Autizm üzrə güclü mütəxəssis potensialının yaradılmasına dəstək
Autizmlə bağlı qabaqcıl beynəlxalq bilik və təcrübələrin Azərbaycana gətirilməsi; Autizmli insanlar üçün dayanıqlılıq imkanlarının yaradılması.
Autizm erkən yaş dövründə başlayan sosial münasibətlər və ünsiyyət sferasında problemlərin olması ilə özünü göstərən, məhdud və təkrarlanan davranışlara yol açan ümumi i
2017-ci ildə verilən statistikaya əsasən (CDC: Centers for DiseaseControl and Prevention) dünyaya gələn hər 59 uşaqdan biri autizmriski daşıyır. Bu da dünya əhalisinin təxminən 1%-ni
Autizmli uşaqların təhsili haqqında. Reabilitasiya təlimində günlük 4 saat olmaqla psixo-pedaqoji, loqopedik təlimlər verilir. Psixo-pedaqoji və loqopedik təlimlərl�
– Kaşalata haqqında ümümi məlumat Kashalata kafe-atelye Birgə və Sağlam İctimai Birliyinin tərkibində autizmli yeniyetmə və gənclər üçün peşə təlimi sinifidir. Kaf